كودك 3 ماهه بر اثر شكنجه در بيمارستان بستري شد

دوشنبه 20 آذر 1385  - خبرگزاري فارس

كودك سه ماهه‌اي كه به دليل آزار شديد دچار شكستگي در چند نقطه بدنش شده بود، در بيمارستان كودكان تهران بستري شد.

 

روز شنبه از بيمارستان كودكان تهران به مدد‌كاري از انجمن حمايت از حقوق كودكان اطلاع داده شد، كودك سه ماهه‌اي در اين بيمارستان بستري شده كه از ناحيه پا و قفسه سينه دچار شكستگي شده است.

 

همچنين بر روي سر اين كودك آثار تورم نيز مشاهده مي‌شد كه باعث ايجاد تب و تشنج در اين كودك شده است. پس از گزارش اين كودك آزاري مددكار انجمن براي بررسي موضوع در بيمارستان حضور يافت اما مادر كودك از دادن اطلاعات به وي خودداري كرد.

 

بر اساس گزارش پزشكي، كودك 3 ماهه مورد آزار و اذيت شديد قرار گرفته بود. صبح ديروز با بهبود نسبي اين كودك والدين او براي ترخيص كردن فرزندشان به بيمارستان مراجعه كردند اما مسئولان بيمارستان در تماس با پليس و دادستاني آنها را در جريان قرار دادند.

 

پس از بررسي وضعيت كودك آزار ديده با دستور دادستاني از تحويل اين كودك به خانواده‌اش جلوگيري شد تا تحقيقات بيشتري در اين خصوص انجام شود.

 

يكي از اعضاي انجمن صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي فارس با تاييد اين خبر افزود: انجمن در اين پرونده مشاوره‌هاي لازم را داده است و امروز يكي از اعضاي كميته حقوقي انجمن براي گرفتن وكالت كودك 3 ماهه به بيمارستان مي‌رود.

 

سومين قرباني كودك آزاري

 

كودك سه ماهه سومين قرباني كودك آزاري شديد در تهران در فصل پائيز امسال است. در نخستين پرونده بدن پسر بچه 5 ماهه‌اي به نام اميرحسين بر اثر شكنجه‌هاي ناپدري‌اش نيمه فلج شد. در دومين پرونده دختر 14 ساله‌اي به نام توران دچار آزار و اذيت و شنجه نامادري خود شد و سومين قرباني نيز كودك 3 ماهه است.

 

بر اساس تعريف كارشناسان، كودك آزاري هر فعل يا ترك فعلي است كه تماميت جرياني، رواني، جنسي، اخلاقي و وضعيت اجتماعي كودك را در معرض خطر و آسيب قرار دهد.

 

وقوع اين جرم در خانواده‌ها و عدم آگاهي از قوانين مربوط به آن باعث شده است اين پديده تبديل به پديده‌اي خاموش شود و آمار منتشره در مورد آن به صورت جامع نباشد.

 

25 كودك آزاري حاد در 90 روز

 

بر اساس آمار سه ماهه پاييز سال گذشته انجمن حمايت از حقوق كودكان، در اين مدت 25 مورد كودك آزاري حاد به انجمن گزارش شده كه بررسي آنها نشان مي دهد بيشترين درصد خشونت عليه كودكان با 64 درصد توسط پدر خانواده بوده است.

 

پس از آن مادر با 20 درصد، پدر و مادر به طور مشترك با 8 درصد، مربي مهد و افراد غريبه هر كدام با 4 درصد در مرتبه بعدي آزار رسانان به كودك قرار دارند. بر اساس اين گزارش 68 درصد از كودكان آزار ديده پسر و 32 درصد دختر هستند.

 

64 درصد آزار‌ها به صورت جسمي (كتك زدن، كشيدن مو و سوزاندن)، 16 درصد ممانعت از تحصيل، 12 درصد سوءاستفاده جنسي از كودكان و نيز 8 درصد وادار كردن به تكدي‌گري و خريد و فروش مواد مخدر بوده است.

 

يك كارشناس در اين رابطه اعتقاد دارد، اگر بخواهيم كه جامعه ما به مكاني شايسته و امن براي كودكان تبديل گردد بايد سعي كنيم ميزان مشاركت نهادهاي اجتماعي را در امور كودكان افزايش دهيم، مهمترين راهبرد در اين زمينه مي‌تواند گسترش همكاري‌ها باشد.

 

طاهري مي‌گويد، لازم است در كشور شوراي سياستگذاري كودكان تشكيل شود تا تمامي موسسات دولتي مرتبط با كودكان و نوجوانان تحت نظر شوراي مذكور سياست‌هاي كلان كشور را در مورد اين قشر از جامعه را تهيه و تدوين كنند.

 

70 درصد خشونت ها در خانه

 

همچنين يك بررسي تخصصي در خصوص كودك آزاري نشان مي‌دهد، 70 درصد موارد اعمال خشونت و آزار‌گري در محيط خانه رخ داده است. بيشترين گروه سني در معرض آزار، كودكان 5 تا 9 ساله با 36 درصد و 10 تا 14 ساله با 30 درصد بوده است.

 

همچنين آمار نشان مي دهد كه دختران با 63 درصد به ميزان بيشتري از پسران با 37 درصد مورد آزار قرار گرفته‌اند. در ادامه اين گزارش، ناخواسته به دنيا آمده فرزندان، تعداد زياد فرزندان، بيسوادي والدين، اعتياد والدين، تنبيه والدين در كودكيشان در ايجاد كودك آزاري موثر است.

 

هزار كودك آزاري در يك سال

 

سينا قنبر‌پور، روزنامه‌نگار و عضو انجمن حمايت از حقوق كودكان كه چندين سال در رابطه با پديده كودك آزادي تحقيق كرده است نيز مي‌گويد، حدود 12 سال از زماني كه اولين موارد كودك آزاري در نشريات منتشر شد مي‌گذرد، اگرچه در مورد ماده 220 قانون مجازات اسلامي و بند الف ماده 59 بارها اطلاع‌رساني كرده‌ايم اما هنوز از تعداد 8000 مورد خشونت در سال 84 هزار مورد مربوط به كودك آزاري است.

 

اينكه دختران كم سن و سال را به افراد مسن مي‌سپارند مصداق بارز كودك آزاري است زيرا دختر بالاي 9 سال مسئوليت كيفري دارد و بايد براي ازدواج خود قدرت تشخيص داشته باشد.

 

وي اظهار داشت: برخي از قضات نيز حتي از مواد قانون حمايت از حقوق كودكان و نوجوانان مصوب 81 اطلاع ندارند. اگر خبرنگاران حوادث به موقع و درست پشتيباني شوند مي‌توانم به يك نتيجه مثبت دست يابيم. 

برچسب ها :
ايران سه شنبه به مصاف قطر مي رود

يكشنبه 19 آذر 1385  - خبرگزاري مهر

تيم فوتبال اميد ايران روز سه شنبه در مرحله نيمه نهايي مسابقات فوتبال پانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي دوحه به مصاف قطر مي رود.

 

تيم فوتبال اميد کشورمان روز سه شنبه در دومين ديدار از مرحله نيمه نهايي مسابقات فوتبال بازيهاي آسيايي دوحه در ورزشگاه السد به ديدار قطر خواهد رفت.

 

 تيم فوتبال اميد ايران روز گذشته در مرحله يک چهارم نهايي مسابقات فوتبال بازيهاي آسيايي دوحه به مصاف چين رفت و با غلبه براين تيم جواز صعود در مرحله نيمه نهايي اين رقابتها را به دست آورد.

 

برنامه ديدارهاي نيمه نهايي مسابقات فوتبال پانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي به شرح زير است:

 

سه شنبه - 21/9/85

عراق - کره جنوبي ساعت 16:30 ورزشگاه السد دوحه

ايران - قطر ساعت 19:30 ورزشگاه السد دوحه.

برچسب ها :
رمز موفقیت
دوشنبه 20 9 1385 10:50
حتي اگر نتيجه اعمال نيك و خير شما بلافاصله در زندگي ظاهر نشود ، تاثير مستقيم روي اتفاقات آينده حيات شما دارد و درست لحظه اي كه اصلاً انتظار نداريد به صورت يك بخت و اقبال باور نكردني مسير زندگي شما را تغيير مي دهد و لبخند و تبسم را بر رخسار پر نور شما ظاهر مي سازد .
 
ما قصد سكندر و دارا نخوانده ايم
از ما بجز حكايت مهر و وفا مپرس
 
« حافظ »
برچسب ها :
خدا چراغی به او داد روز قسمت بودو
 
خداهستی را قسمت میکرد. خدا گفت: چیزی از من بخواهید هر چه
باشد شما را خواهم داد سهمتان را ازهستی طلب کنید زیرا خدا بخشنده است وهرکه آمد چیزی خواست
یکی پري ميخواست برای پروازودیگری پایی برای دویدن و آن يكي جثه ای بزرگ خواست براي عرض اندام و جبران حقارت و آن یکی چشمانی تیزبين وآن یکی دریا را انتخاب کرد و یکی آسمان را طلب ميكرد وهركس به فرا خورخود چيزي از آن خالق يكتا درخواست ميكردند . در این میان کرمی کوچک جلو آمد ومتواضعانه به خدا گفت: خدایا من چیز زیادی از این هستی نمی خواهم نه چشمانی تیزونه جثه ای بزرگ نه پري و نه پایی نه آسماني ونه دریائي
تنها ذره اي ازوجود خودت را به من بده و خدا کمی نوربه او داد. ونام او کرم شب تاب شد. خدا فرمود : هرکه نوری با خود دارد بزرگ است.
حتی اگر به قدر ذره ای باشد. و خطاب به كرم شب تاب فرمود تو حالا همان خورشیدی که گاهی زیر برگ کوچکی پنهان می شوی و رو به دیگران گفت: کاش می دانستید که این کرم کوچک بهترین را خواست زیرا که از خدا جز خدا نباید خواست
برچسب ها :
مصرف ميوه و سبزي احتمال سقط جنين را کاهش مي دهد
عکسهای مرتبط
 
با توجه به نقش تغذيه سالم و مناسب در دوران بارداري ، بررسي ها نشان مي دهد که مصرف کافي ميوه و سبزيجات احتمال سقط جنين دوران بارداري را تا 50 در صد کاهش مي دهد. 
19/09/1385.

با توجه به نقش تغذيه سالم و مناسب در دوران بارداري ، بررسي ها نشان مي دهد که مصرف کافي ميوه و سبزيجات احتمال سقط جنين دوران بارداري را تا 50 در صد کاهش مي دهد.

 

تحقيقات روي 7000 مادر باردار نشان مي دهد که شيوه زندگي و تغذيه تا حد زيادي با سقط جنين ارتباط دارد.  در واقع افرادي که در برنامه غذايي خود به اندازه کافي از سبزيجات و ميوه استفاده کرده اند تا 46 درصد کمتر دچار سقط جنين شده اند.

 

بنابراين گزارش ، سقف خاصي براي مصرف ميوه ها و سبزيجات وجود ندارد اما به طور کلي تا روزي 5 وعده مي تواند نيازهاي بدن را تامين و از بروز مشکلاتي نظير سقط جنين جلوگيري کند.

 

يکي از دلايل جلوگيري ميوه ها و سبزيجات از سقط جنين ، اين است که اين مواد غذايي سرشار از ويتامين ها و مواد معدني هستند و اين مواد براي رشد جنين به شدت لازم است.

 

در عين حال مصرف محصولات لبني مانند شير و ماست به طور روزانه احتمال سقط جنين را تا يک چهارم کاهش مي دهد و مصرف هفته اي دو بار مواد پروتئيني شامل گوشت سفيد ماهي نيز تا 15 درصد از سقط جنين جلوگيري مي کند.

 

به همين دليل بهتر است مادران از يک رژيم غذايي متنوع شامل انواع ميوه ها و سبزيجات تازه و لبنيات و گندم و پروتئين بهره مند شوند تا تمام مواد کافي براي رشد جنين به طور طبيعي به بدنشان برسد

برچسب ها :
شكستن طلسم با خوراندن كاغذ

يكشنبه 19 آذر 1385  - ايران

اسرار يك زن براي گرفتن طلاق از همسرش، راز كلاهبرداري هاي مرد رمال را فاش كرد.

 

مرد رمال در ازاي دريافت ۲۴۰هزار تومان از شوهر اين زن، به وي كاغذ خوراند تا طلسم زندگي اش را بشكند. بنا به اين گزارش، صبح روز ۱۱ آذرماه سال جاري مرد جواني با مراجعه به دادسراي شهرري با ارائه شكايتي گفت: در پي اختلافي كه با همسرم پيدا كردم نزد اين مرد رفتم و پس از مطرح كردن مشكلم او با گرفتن مبلغ ۲۴۰هزار تومان چند عدد مهره داخل سيني انداخت و گفت : آن را بايد بخورم.

 

پس از دستگيري مرد رمال و كشف تعداد زيادي لوازم رمالي و چند جلد كتاب خطي در تحقيقات مشخص شد، اين مرد افغاني به بهانه افزايش مهر و محبت زوج ها و يا طلسم كردن اقدام به فريب زنان و مردان جوان و كلاهبرداري از آنها مي كند.

 

به گزارش خبرنگار ما، بازپرس شمس پس از بازجويي متهم با صدور كيفرخواست پرونده را براي صدور حكم در اختيار دادگاه شهرري قرار داد

برچسب ها :

چه كسي  ميتواند نگاه تو را كه كهكشانها را به وجد مي اورد بسرايد؟دنيا در سر انگشتانتو نشسته بود و تو از پنجره اي بديع به جبروت خدا مينگرستي .من همه نفسهاي تو را مرور كرده ام انگار سنگين ترين غمها همسايه ديوار به ديوار دل تو بودند.خوشا به حال چشماني كه هر روز صبح تو را مي ديدند اگر چه هيچ گاه تو را نشناختند و اجازه ندادند كه در ايوانشان فرود ايي كاش در زمان تو به دنيا  ميامدمهر روز روبه روي خانه بي ريا تو مينشستم.

 

برچسب ها :
تيم هندبال راهي دور نيمه نهايي شد

يكشنبه 19 آذر 1385  - خبرگزاري فارس
عکسهای مرتبط
 
تيم ملي هندبال ايران با غلبه بر سوريه، راهي دور نيمه نهايي بازي‌هاي آسيايي دوحه شد. 
19/09/1385.

تيم ملي هندبال ايران با غلبه بر سوريه، راهي دور نيمه نهايي بازي‌هاي آسيايي دوحه شد.

 

ملي‌پوشان هندبال ايران در اين ديدار توانستند با نتيجه 30 بر 25 حريف سوري را مغلوب كرده و به مرحله بعد صعود كند.

 

اين تيم در ديدار نخست از سد چين گذشت و مسابقه دوم خود را به كويت واگذار كرد و مقابل هنگ كنگ به پيروزي دست يافت. ملي‌پوشان ايران در سومين بازي برابر قطر تن به شكست داد و چهارمين ديدار را مقابل عربستان به نفع خود پايان داد.

 

بدين ترتيب ايران با كسب چهار پيروزي و دو شكست راهي دور نيمه نهايي شد.  در اين مرحله ايران بار ديگر به مصاف كويت مي رود

برچسب ها :
سرقت از مسافران اتوبوس‌هاي بين شهري

يكشنبه 19 آذر 1385  - همشهري

مردي كه بعد از ورشكستگي كارگاه توليدي خود با استفاده از مواد بيهوش كننده مرتكب  سرقت از مسافران بين شهري شده بود دستگير شد.

 

دو هفته پيش فردي به نام سالار به پليس مراجعه كرد و مدعي شد مردي كه همسفر وي در اتوبوس مسير تهران – سبزوار بود، وي را با چاي آغشته به قرص خواب آور بيهوش كرده و بيش از 2 ميليون تومان از وي سرقت كرده و در ميان راه اتوبوس را ترك كرده و متواري شده است.

 

اين مرد در ادامه شكايت خود به پليس گفت : وقتي سوار اتوبوس شدم اين مرد با من طرح دوستي ريخت و همين مسئله باعث شد وقتي در پليس راه شريف آباد اتوبوس براي استراحت مسافران توقف كرد به وي اطمينان كرده و چاي را كه او تعارف كرده بود بنوشم، اما بعد از نوشيدن چاي بيهوش شدم و وقتي چشمانم را گشودم كه به سبزوار رسيده بوديم و اين مرد با ربودن پولي كه همراهم بود فرار كرده بود.

 

با شكايت اين مرد و انجام تحقيقات، كارآگاهان پليس تهران موفق شدند ردي از مرد سارق در منطقه افسريه تهران بدست آورده و وي را دستگير كنند.

 

روز شنبه 18 آذر، روشن رئيس شعبه سوم بازپرسي دادسراي جنايي تهران  با دستور چاپ عكس متهم بدون چشم بند از كساني كه توسط اين مرد مورد سرقت قرارگرفته‌اند خواست به شعبه سوم دادسراي جنايي تهران مراجعه كنند.

برچسب ها :
یوسف کرمی طلایی شد !!!
يکشنبه 19 9 1385 9:3
يوسف کرمي طلايي شد

يكشنبه 19 آذر 1385  - خبرگزاري مهر
عکسهای مرتبط
 
يوسف کرمي ، تکواندوکار وزن هفتم تيم ملي کشورمان با غلبه بر حريفي از کره جنوبي به عنوان قهرماني بازيهاي آسيايي دست يافت تا دومين مدال طلاي کاروان ورزشي ايران بدست آيد. 
19/09/1385.

يوسف کرمي ، تکواندوکار وزن هفتم تيم ملي کشورمان با غلبه بر حريفي از کره جنوبي به عنوان قهرماني بازيهاي آسيايي دست يافت تا دومين مدال طلاي کاروان ورزشي ايران بدست آيد.

 

فينال وزن 84- کيلوگرم رقابتهاي تکواندو پانزدهمين دوره بازيهاي آسيايي لحظاتي پيش بين يوسف کرمي از ايران و پارک هونگ از کره جنوبي برگزار شد که طي آن ملي پوش کشورمان با برتري 4 بر3 در مجموع سه راند به مقام قهرماني و مدال طلا دست يافت.

 

يوسف کرمي پس از حسين رضازاده دومين مدال آور طلا براي کاروان ورزشي کشورمان در اين دوره از بازيهاست.

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 254565
تعداد نوشته ها : 644
تعداد نظرات : 247
Rss